Atakent / Ümraniye / İstanbul
Atakent Mah. Dicle Cad. No:27/1

Whatsapp Hattı
+90 552 246 92 34

Çalışma Saatlerimiz
09:00-19:00

El Ayak Sağlığı | Ella Güzellik ve Akademi

Güzellik bir bütün olunca tam anlamıyla güzellik elde etmiş oluruz. Güzelliğimizi tamamlayan unsurlardan biri de el ve ayak güzelliğidir. Özellikle el güzelliği bayanlarda son derece önemlidir. Yıpranmış, kurumuş, tırnaklarda oluşan mantar görünümü ve kalınlaşma el estetiğini son derece kötü etkilemektedir. Güzellik açısından aynı derecede önemli olan ayak bakımı da dikkat etmemiz gereken bir konudur. Çatlak topuklar, tırnak batması ve biçimsiz tırnaklar kişinin estetiğini bozduğu kadar karşı taraftaki insana da rahatsızlık verir. Bu konuda Ella Güzellik olarak sizler için çok fazla olumlu sonuçlar alabileceğinize inandığımız oldukça etkili el ve ayak bakımı yöntemlerinden bahsetmek isteriz. Sizler için sunduğumuz yöntemleri alt başlıklar halinde incelemek istersek, aşağıdaki gibi bir sıralama yapabiliriz.

Medikal El Bakımı: Sağlık ve estetik alanında uygulanmakta olan özel bir bakımdır diyebiliriz medikal el bakımı için. Bu uygulamada freze uçları olarak bilinen tıbbi cihazlar kullanılmaktadır. Medikal el bakımı işleminden önce ilk olarak ellerin sterilliği sağlanır ve sonrasında ışıklı looplar yardımı ile kişinin eli bir kontrolden geçer. Bu yapılan kontrolde eğer herhangi bir sorun görülmemiş ise uygulamaya başlanır.

Medikal Ayak Bakımı: Bu uygulamanın da başlama süreci medikal el bakımıyla aynıdır. Fakat bir ayak problemi olan çatlak topuklar için de çok özel bir temizleme işlemi yapılır. Bu işlemden sonra topuktaki sertleşmiş deri ve nasırlar giderilmiş olur ve ardından kişiye özel olan bir nemlendirici ile ayaklar gereken neme kavuşturulur.

Batık Tırnak: Çoğu zaman yanlış bir ayakkabı tercihinden kaynaklanan batık tırnak oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Çoğunlukla ayak baş parmağında karşılaşılan bu durumu gidermek amacıyla uygulanan işlemden önce ilk olarak hijyenik bir ortam sağlanır. İstenilen hijyenik ortam sağlandıktan sonra gerekli yere lokal anestezi yapılarak batık tırnak sorunu ağrısız bir şekilde ortadan kaldırılır. Üstelik özel bir alet ile batık tırnağın kök kısmı da törpülenerek batığın bir daha tekrarlanması engellenmiş olur.

Diyabetik Ayak Bakımı: Diyabetik ayak bakımı sırasında ayaklardaki rahatsızlık ve acı veren sorunlar uygun işlemler ile ortadan kaldırılarak ayakların tekrar sağlığına kavuşması sağlanmaktadır.

Çatlak Topuk Bakımı: Bu işlemde çatlamış topuklar yumuşatılır ve çatlak etrafındaki kalın keratin tabaka temizlenir. Sonrasında ise özel nemlendiriciler yardımıyla ayak topuğunda bir yumuşama sağlanır.

Nasır Bakımı: Bu bakım esnasında kullanılan nemlendiricilerin en büyük özelliği içeriğinde üre olmasıdır. Üre içerikli bu merhemler ile nasırlı bölgeye yumuşatmak amacıyla bir masaj yapılır ve bu sayede hem nasır problemi ortadan kaldırılır hem de o bölgede bir daha nasır oluşumunun önüne geçilir.

Deforme Tırnak:  Bu uygulamada her şeyden önce tırnak inceltilir ve tırnak yatağı bir kontrolden geçer. Yapılan bu kontrol sırasında Ella Güzellik olarak kişiye uygun olan bakım yöntemine karar verilir.

Mantarlı Tırnak: Bu uygulama tırnak mantardan tamamen kurtulana kadar devam eder ve tırnak mantardan kurtarılır. Özel törpüler yardımıyla tırnak üstündeki mantar oluşumu komple giderilerek tırnak bakıma hazırlanmış olur.

Ortez Uygulamaları: Bu işlem parmaklardaki bozuk duruş veya düzgün basmama durumunda  uygulanır. Sorun Kişiye özel malzemeler seçilerek ortadan kaldırılır.

Kalınlaşmış Tırnak: Bu sorun çoğunlukla futbol oynayan kişilerde görülür. Ayağın çarpması neticesinde tırnak kökünün veya tırnak yatağının yaralanmasıdır. Hijyenik bir ortamda kişiye en uygun olan uygulama tercih edilerek kalınlaşmış tırnak problemi yok edilmektedir.

Deri Sertleşmesi: Bu uygulamada öncelikle acısız bir şekilde ve uygun görülen cihazlar ile sert tabaka temizlenmektedir. Sonrasında ise sertleşmenin tekrarlanmaması için baskı gideren destek materyaller kullanılmaktadır.