Atakent / Ümraniye / İstanbul
Atakent Mah. Dicle Cad. No:27/1

Whatsapp Hattı
+90 552 246 92 34

Çalışma Saatlerimiz
09:00-19:00

Leke Tedavisi | Ella Güzellik ve Akademi

Güneş tüm canlılar için eşsiz bir yaşam kaynağı. Gerek antibakteriyel etkisi, gerek D vitamini sentezlenmesindeki önemi, gerekse akne ve sivilcelerin bakımında destekleyici özelliği ve tabiki estetik açıdan en etkili bronzlaşma yöntemi olması onu vazgeçilmez kılıyor.

 

Ne var ki ozon tabakasının giderek incelmesi sonucu güneşin yararlarından ziyade zararlarına odaklanır olduk… Güneşin cilt lekelerine etkisi zaten epeydir biliniyor fakat son dönemlerde yapılan araştırma ve bulgularda güneşin cilt kanseri üzerindeki etkisinin de azımsanmayacak derecede olduğu artık aşikar…

 

Aslında cilt lekeleri vücudun koruma önlemlerinden biridir. Cilt maruz kaldığı ortamdan (güneş, kalitesiz makyaj malzemeleri, zararlı kimyasallar vs.) kendini koruyabilmek için melanin salgılar. Nihayetinde cilt kendini korur ama melaninden dolayı ciltte lekelenmeler olur.

 

 

Cilt Lekelerinde Kullanılan Bakım Yöntemleri:

– Kimyasal Peeling
– Enzim Peeling (Işık Peelingi)
– Co2 Fraksiyonel

 

Kimyasal Peeling

Kimyasal “peeling”, bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulama yöntemidir. Kimyasal “peeling”te amaç, deri tabakalarında istenilen derinliğe kadar hasar oluşturmak ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların bakımını sağlamaktır.

 

Enzim Peeling (Işık Peelingi)

“Melano Out System" adı verilen enzim peeling, salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan tyrosinase enzimini baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu azaltır. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açılarak etkin bir bakımı sağlanır.

 

Co2 Fraksiyonel

Co2 fraksiyonel ışınları cildin hem üstüne hemde altına etki edebilen etkili bir bakım yöntemidir. Ciltte mikro kanallar açarak kolajen üretimini tetikler. Cildin sıkılaşmasını, canlı ve parlak görünümünü tekrar kazanmasını sağlar. Cilt lekelerinin bakımında da oldukça etkilidir.

 

Dermapen

Üzerinde mikro ebatlarda saç telinden daha ince çelik cerrahi iğnelerin olduğu dermapen sorunlu bölgeye uygulandığında ciltte mikro kanallar açarak, vücudun kendini yenileme sürecini başlatır. İğnelerin açtığı, bu minik kanalları beden yara olarak algılar ve kendi kendine bakım süreci başlar. Açılan bu kanallardan leke bakımı için kullanılan ilacın deri altına geçirilmesi sağlanır. Vücut bu bölgeye kollajen, büyüme faktörleri ve diğer yapı taşı maddelerini yollar. Böylece cilt kendi kendini onarır.

 

Bakım kalıcı mıdır? Tekrar aynı problemi yaşar mıyım

Bakım kalıcıdır fakat unutulmaması gereken, güneş veya lekelenmeye sebep olan etkene tekrar maruz kalınmamalıdır. Aksi takdirde lekelenmenin tekrar oluşması muhtemeldir.

 

Danışma ve testler ücretli midir?

Hayır, dilediğiniz zaman randevu alarak uzmanlarımıza danışabilir, görüş ve ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bizlere e-posta, telefon veya bizzat kliniklerimize gelmek suretiyle ulaşabilir, aklınıza takılan konularda bilgi alabilirsiniz.

 

Leke bakımı ağrılı, acılı bir bakım mıdır?

Kullanılan bakım yöntemine göre değişmekle birlikte ciltte bakım sırasında ve sonrasında hafif yanma dışında bir etkisi yoktur.

 

Leke Bakımı Seans Süresi ve Seans Sayıları

Seans süresi ve seans sayıları uygulanacak bakıma ve bakım edilecek kişinin durumuna göre belirlenmektedir. Ortalama olarak bitkisel peeling 4 – 8 seans, enzim peeling tek seans, Co2 fraksiyonel 1 – 6 seans sürmektedir.