Atakent / Ümraniye / İstanbul
Atakent Mah. Dicle Cad. No:27/1

Whatsapp Hattı
+90 552 246 92 34

Çalışma Saatlerimiz
09:00-19:00

Ultra Sound | Ella Güzellik ve Akademi

Tüm dünyada hızla yükselen obezite önemli bir sorun haline gelmiştir. Fazla kilolar ve bölgesel fazlalıkların sağlığı tehdit edecek boyutlara ulaşması, estetik kaygılar insanları farklı arayışlara yönlendirmekte diğer taraftan teknoloji ve sağlık kuruluşları sorunun çözümü için sürekli yeni teknolojiler geliştirmektedirler. UltraSound da bu ihtiyaca yönelik geliştirilmiş etkin bir yağ parçalama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. UltraSound ile bölgesel incelme yağların parçalanması sayesinde mümkün olabilmektedir.

UltraSound cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. UltraSound uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. UltraSound denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

 

Düşük Frekanslı Ultrason Dalgaları
Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.

 

UltraSound’un Avantajları
Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.

 

UltraSound’un Farkı
UltraSound’un diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması olarak özetlenebilir.

 

UltraSound Her Kişiye Uygulanır mı?
– Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalarında,
– Diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerde,
– Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunan kişilerde,
– Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunan kişilerde,
– Hamilelerde,
– Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde ayrıca kadınlarda adet dönemlerinde ultra-kavitasyon uygulaması yapılamıyor.

 

UltraSound Her Bölgeye Uygulanır mı?
Uygulama yağları hedeflediğinden dolayı bel, basen ve göbek bölgesinde kullanılmalıdır.

 

UltraSound Öncesi Uyarılar

Kavitasyon işlemi bir yağ parçalama yöntemidir. Vücutta parçalanan yağların lenf drenaj yöntemiyle vücuttan atılması için bol su alınması gerekmektedir. Bakıma başlamadan 1 – 2 gün öncesinde günde en az 2,5 – 3 litre su içilmelidir.

 

UltraSound Sonrası Uyarılar

Bakım sürecinde (ortalam 3 ay) yağsız diyet yapılmalı ve bol su içilmelidir. Spor ve egzersizler vücutta yağın atılmasını kolaylaştırmakta ve bakımının başarısını artırmaktadır.

 

UltraSound Seans Sayısı
Kişiden kişiye ve yağlanmanın kalınlığına göre değişmekle birlikte ortalama 8 – 10 seans arasında gözle görülür bir incelme sağlanmaktadır.

 

Seans Süreleri ve Seans Aralıkları
UltraSound ortalama seans süresi 20 dk ile 40 dk arasındadır. Haftada 1 seans uygulanır.