Atakent / Ümraniye / İstanbul
Atakent Mah. Dicle Cad. No:27/1

Whatsapp Hattı
+90 552 246 92 34

Çalışma Saatlerimiz
09:00-19:00

İğnesiz Mezoterapi | Ella Güzellik ve Akademi

İğnesiz Mezoterapi Nedir?
Mezoterapi, ilk olarak 1952 yılında gerçekleştirilen ve genellikle estetik amaçla uygulanan bir işlemdir. Mezoterapinin amacı, saç dökülmesi, kas yırtılmaları, bronşit, akne, egzama, tendon iltihaplanmaları, estetiksel müdahaleler (göz altı torbaları, göğüs toparlama vs.), kilo kaybı, erken yaşlanma belirtileri, vücut şekillendirme ve bölgesel yağlar gibi birçok problemlerde uygulanmaktadır. Estetik uygulamalarında kullanılan bu yöntem aynı zamanda sağlık alanında da özellikle kanser tedavisinde de sıkça kullanılır.
İlk başlarda iğneli mezoterapi uygulanmasına rağmen iğneli mezoterapide morarma ve kanamaların oluşması nedeniyle iğnesiz mezoterapi uygulanmaya başlanmıştır. İğnesiz mezoterapi “mesostar” olarak adlandırılan elektroporasyon yoluyla çalışmaktadır ve içine koyulan özel bir flakon yardımıyla uygulanır. Verilen düşük doz elektrik akımı ile ciltteki gözenekler açılır ve bu gözeneklerden ilaç cilde girer. Ardından cihaz kapatılınca gözenekler eski haline dönerek kapanır. İçeri giren sıvı kan yoluyla ilerleyerek kolajen ve elastin gibi yapıtaşlarını uyararak etkili ve uzun süre etki sağlar.
İğnesiz mezoterapide görülen ya da şikayet edilen bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

 

İğnesiz Mezoterapi Nasıl Uygulanır?
İğnesiz mezoterapide, monopolar düşük voltajlı elektriksel akım yardımıyla oluşan mikro kanallar ve polarizasyon sayesinde hazırlanan ilaçlar deriye geçer, hedef dokuya transfer sağlanır. İğneli mezoterapiye oranla çok daha homojen bir dağılım elde edilir. Öncelikle sorunlu bölgenin analizi yapılmalı ve ihtiyacı belirlenmelidir ardından da uygulama planı oluşturulmalıdır. Cilt ve saçtaki probleme göre seanslar 6 veya 30 dakikadan oluşan 4 veya 6 seans uygulama ile gerçekleşir.
Cilt yapısı hassas olan kişiler mutlaka iğnesiz mezoterapi uygulamasını tercih etmelidir. Mezoterapi haftada 1 kez, cilt bakım seansları ise ayda 1 kez olmak üzere uygulanabilir.
Genelde mezoterapi kapsamında 10 ila 15 saat arası uygulama yapılan bölge su ile temas etmemeli. 6 – 8 saat arası banyo edilmemelidir.
Uygulamanın üzerinden en az 4 saat geçinceye kadar makyaj yapılmamalı ve saçlar yıkanmamalıdır.

 

 

İğnesiz Mezoterapinin Faydaları
İğnesiz mezoterapi kullanım sonrası kanama ya da morluk yapmaz ve cilt üzerinde çizikler bırakmaz. Bu nedenlerden dolayı hassas ciltlere sahip kişiler rahatça iğnesiz mezoterapi uygulaması yapabilirler.
İğnesiz mezoterapi tedavisi ilacı derinin altına homojen bir şekilde yayar bu sayede etkisini arttırır.
İlk seanstan itibaren etkisi görülmeye başlanabilir. Ciltteki matlık, leke ve ince çizgilere sahip kişiler içinse geçici bir etki sağlamak yerine kolajen üretimini uyararak hızlı etki eden bir çözüm ve ışıltılı bir cilt sağlar. Güçlü bir anti aging tedavisi yaparak kırışıklıkları ve yüzdeki ince çizgileri yok ettiği gözlemlenmiştir. Tüm bunların yanında saç dökülmesi konusunda da oldukça etkilidir.