Atakent / Ümraniye / İstanbul
Atakent Mah. Dicle Cad. No:27/1

Whatsapp Hattı
+90 552 246 92 34

Çalışma Saatlerimiz
09:00-19:00

CooLifting | Ella Güzellik ve Akademi

CooLifting düşük ısı ve yüksek basınç altında yüksek konsantrasyonlu atomize aktifleri, güçlü bir CO2 akışı ile cilt altına non-invaziv olarak gönderen etkili bir anti-aging uygulamasıdır. CooLifting, uygulama sonrası ani bir lifting etkisi yaratarak cildi toparlar, cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir, yüzeysel kırışıklıkları açar ve derin kırışıklıkların görüldüğünü azaltır. Uygulamanın gözle görünen ilk ve en belirgin etkisi cilde kazandırdığı gençlik ışıltısıdır. Uygulamada kullanılan tedavi kiti tek seanslıktır. CooLifting, 33 ml CO2 kartuşu ve 4ml hyaluronat solüsyonundan oluşur. Cilt üzerinde herhangi bir tahrişe neden olmadan son derecede konforlu olan bu işlemin süresi 5 – 10 dakikadır.

 

Cilde nüfuz eden serumun içeriği nelerden oluşur?

İçeriğinde nemlendirme ve yeniden yapılandırma görevinde olan hyaluronik asit, sorgum sapı özü, buğday proteinleri ve polisitren sodyum sülfonat gibi içerikler bulunur.

 

CooLifting hangi bölgelere uygulanır?
CooLifting göz çevresi, alın, yanaklar ve dudak çevresi gibi yaşlılık etkilerinin en belirgin olduğu bölgeleri etkin bir şekilde tedavi etmek için tasarlanmıştır. CooLifting’ in gözle görülen ilk etkisi cansız, yorgun ve mat görüntüsünden kurtulmuş ışıldayan bir cilt. Uygulama sonunda yüzeysel kırışıklıklar ortadan kaldırırken, derin kırışıklıkların da azalmasında yardımcı olmaktadır. Derinlemesine nemlendirme sağlarken, cildin esnekliğinin artırılmasında etkilidir.

 

Coolifting işleminin etkisi ne zaman görülür?
İşlemden hemen sonra anlık etki görülür. Cilde parlak ve pürüzsüz bir görüntü kazandırarark cildin ton rengini dengeler. Yüzeysel kırışıklıkları gidererek derin kırışıklıkları azaltır. Cilt yüksek konsantrasyonlarda karbondioksite maruz bırakıldığında cildin o bölgeye daha fazla oksijen ilettiği gözlenmiştir. Bu işlemle ciltte kolajen ve elastin oluşumunu tetiklenir. Cilt dokusunda ve kalitesinde artış gözlenir.

 

Kontrendikasyonları nedir?
Bu işlem botoks ve dolgu uygulamalarından sonra 1 – 2 hafta sonra önerilir. Hamile ve lohusalar doktora danışarak yaptırabilir.

 

Etkili sonuçlar için kaç seans önerilir?
CooLifting, 5 dakikalık tek seansta cildin gençlik ışıltısını geri kazanmasında yardımcı olacaktır. Bir sonraki seans ve seans aralıkları kişinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenecektir.

 

Tek seanslı protokol: İlk seansta anında etki , daha aydınlık bir görünüm , cilt hidrasyonunun artımı ve ince kırışıklıkların azaltımı sağlar. Daha çok seans ile tedavi kalıcılığı uzatılmış olur.

 

Çok seanslı protokol: 4 – 6 seans önerilir (Haftada 1 ), çoklu seans cilt görünümünde daha aydınlık ve gençleşmiş cilt görünümünün daha kalıcı olmasını sağlar. Cilt nemi arttırılmış olur.

 

Sürekli uygulama protokol: Sürekli olarak yapılmak istenmesi durumunda, ayda bir uygulama yapılır.

 

İşlemin yan etkisi var mı?
Ciltte herhangi bir yan etkisi yoktur, son derece konforlu bir işlemdir. Uygulama sonrası kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.