Atakent / Ümraniye / İstanbul
Atakent Mah. Dicle Cad. No:27/1

Whatsapp Hattı
+90 552 246 92 34

Çalışma Saatlerimiz
09:00-19:00

G5 Masajı ile Sıkılaşma | Ella Güzellik ve Akademi

G5 masajı, selülit giderici bir masajdır. Adını işlem sırasında kullanılan cihazdan alır. Uzun süredir bölgesel selülit bakımında ve giderilmesinde sıklıkla kullanılan bir masaj türüdür.

G5, ritmik hareketler yapan bir alettir. Kullanılan aletin çalışma mantığı titreşim ve itmedir. Uygulandığı bölgeye gönderdiği titreşimler sayesinde hücreleri hareketlendirmekte ve uyguladığı itme kuvvetiyle de vücutta sıkılaşmayı sağlamaktadır. G5 aleti kullanılarak yapılan bu masaj, bölgesel bağ dokusunu açmakta, yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Medikal estetikte son yıllarda yaşanan önemli gelişmeler sayesinde silueti gideren, sağlıklı beslenme ve spora rağmen yok edemediğiniz bölgesel yağlanmalarınızdan, cerrahi müdahaleler olmadan kurtulmak mümkün hala gelmiştir. Birkaç yıl öncesine kadar sadece cerrahi işlemlerle müdahale edilerek yok edilen kalıcı yağ hücrelerine artık daha kolay ve etkili çözümler sunan bu yeni teknolojiler sayesinde veda edebilirsiniz. Bu masaj yöntemiyle vücuttaki ödemlerinizi atarak ve yağ dokusunu tam anlamıyla yok ederek, eski ve geçici bir incelme etkisi yaratan sistemlerin aksine, bu masajla kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

Cihazın her cilde uygun bir başlığı mevcuttur. Dolayısıyla kullanılacak olan cildin tipine göre işlemi yapan uzman, kişiye uygun olan başlık özenle seçilmelidir.

Masaja başlandığı ilk günden itibaren sonuçlar gözle görülebilecek kadar belirgindir. Ayrıca zayıflama ürünleri ve bitkisel yağlar, masajın etkisini arttırmaktadır.

G5 mesajı selülit yakımı yanında vücuttaki toksinlerin atılımını da sağlamaktadır. Bu sayede vücudun sağlığını kazanmasına yardımcı olur. Sağlık açısından hiçbir bir sorun oluşturmayan bu masaj uygulaması, günümüzde hızlıca yaygınlaşmaktadır.

Masaj, özellikle vücutta biriken laktik asitin atılmasını sağlayarak, yorgunluğu giderir. Çoğunlukla bölgesel zayıflama için kullanılan bu yöntem, aynı zamanda kan akışını hızlandırır ve uygulanan bölgede birikmiş yağların yakılmasını sağlar. Cilt üzerinde meydana gelmiş kırışıklıkları da azaltır.

G9 masajı, vücudun her bölgesine yapılabilir. Ancak daha çok kalça, bacak ve karın gibi bölgesel yağların biriktiği, selülit oluşumu tedavisi için kullanılmaktadır.

 

G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

 • G9 masajı tüm vücuda uygulanabilmektedir.
 • Genellikle bel, kalça, üst bacak ve kola uygulanmaktadır.
 • Masaj uygulaması bir uzman tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Matrigen PPC” adı verilen bir krem bölgeye uygulanılır.
 • Krem kan akışını hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırır.
 • İşlem yapılan yere titreşim verilmeye başlanır.
 • İşlem sırasında ara ara yağ yakan harici kremler uygulanmaya devam eder.
 • Gerekli görüldüğü takdirde soğuk lipoliz, iğneli lipoliz, endopeel vücut germe, lenf drenaj yöntemleri de masaja ilave edilir. Bu karar işlemi yapan kişiye bırakılır.
 • İşlem otuz dakika boyunca devam eder.
 • İşlem üç ila on seans arasında tekrar edilir

İşlem sonucunda ilk seansta iki ila yedi santim arasında incelme görülür.

G5 Masajı Neden Tercih Edilir?

 • Kan dolaşımının hızlanmasını sağlar,
 • Ağrıların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur,
 • Masaj ile stresin azaltılması sağlanır,
 • Vücutta biriken bölgesel yağ dokusunun yakılması sağlanır,
 • Yaşlanmayla oluşan kırışıklığın giderilmesi sağlanır,
 • Cildin gerginlik kazanmasını sağlar,
 • Vücutta bulunan toksinlerin ve ödemin atılması sağlar,
 • Selülitin yok edilmesi sağlar,
 • Vücudunuzun esnek olmasına yardım eder,
 • Kemik yoğunluğunun arttırılmasında etkilidir.

G5 Masajı Avantajları Nelerdir?

G5 masajı vücut için son derece etkili ve yararlı bir masaj türüdür. Yağ yakımını sağlaması ve selülit oluşumunu yok etmesi ve hatta yaşlanma oluşumları engellemesiyle son derece önemli bir yere sahiptir. Cerrahi müdahaleler yerine masaj yoluyla kalıcı sonuçlar elde etmek ve işlemin kolay uygulanabilmesi ile çokça tercih edilmeye başlanmıştır. İlk seans itibariyle gözle görülür sonuçlar elde edilmesi de G9 masajına ilgiyi arttırmıştır. Vücudu rahatlatması, ağrıların önüne geçmesi, kan dolaşımını hızlandırması, metabolizmayı hızlandırması ile son dönemin en popüler uygulaması haline gelmiştir. Tüm vücuda uygulanabilir olması ile de herkesin ihtiyacına karşılık verebilmektedir.

G5 Masajı Etkileri Nelerdir?

G5 masajının asıl kullanımı selüliti gidermek içindir. Selüliti giderirken bir daha oluşumunu engellemeyi, en azından azaltmayı amaçlamaktadır. Bu sayede bölgesel inceleme yanında metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle kilo kaybı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra masaj sonrası, varolan yorgunluk hissinin yok olduğu tedavi olan kişiler tarafından ifade edilmektedir. Yorgunluğa neden olan laktik asit ve ödemin vücuttan atılmasını sağlayan masaj ile bu his tamamen ortadan kalkmaktadır.

Seanslara devam edilmesi cildi esnek bir hale getirmekte, kan dolaşımını hızlandırarak gerginleşen noktaları yumuşatmaktadır. Özellikle spor yapan kişilerin öncesinde bu masajı uygulamaları, vücudu ısındıracak ve daha hızlı yağ yakmasını sağlayacaktır.

Masajın faydaları arasında sıkıntı ve stresin yol açtığı ağrıların giderilmesi de yer almaktadır. Böylece vücudu rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca kas ve eklemlerin hareket kabiliyetini de artırmaktadır. Vücuttan toksinlerin atılması masajın faydaları arasında yer almaktadır.